Quantcast

آیا آمادگی دارید یک مصاحبه تخصیصی کنید ؟؟

آیا آمادگی دارید یک مصاحبه تخصیصی کنید ؟؟

bill-Interview

به نام خدا و سلام دوستان عزیز

امروز تصمیم گرفتیم  مطالب مختصری را در مورد انجام یک مصاحبه تخصصی توضیح دهم . شاید برای خیلی ها انجام فرآیند مصاحبه زیاد سخت نباشد و فقط داشتن استرس یکی از عوامل بازدارنده شما را در رسیدن به موفقیت باشد . بله ،کاملا” صحیح است ، داشتن استرس غیر از این مورد در خیلی از موارد می تواند برای شما مشکل ساز باشد و ریشه روانشناسی دارد و شما باید با تحقیق و مطالعه بر روی تکنیک های دور شدن از آن تلاش نمایید .

چقدر برای یک مصاحبه تخصصی در حسابداری آمادگی دارید؟Reviewed by میثم حاجی محمدی on Apr 6Rating: 3.0چقدر برای یک مصاحبه تخصصی در حسابداری آمادگی دارید؟ به نام خدا و سلام به همه کاربران علاقمند حسابداری ، امروز قصد دارم مطالب مختصری را در مورد انجام یک مصاحبه تخصصی توضیح دهم . شاید برای اکثر شما انجام فرآیند مصاحبه زیاد پیچیده نباشد و فقط داشتن استرس یکی از عوامل بازدارنده شما در رسیدن به موفقیت باشد . بله ،کاملا" صحیح است ، داشتن استرس غیر از این مورد در خیلی از موارد می تواند برای شما مشکل ساز باشد و ریشه روانشناسی دارد و شما باید با تحقیق و مطالعه بر روی تکنیک های دور شدن از آن تل

در این بخش وارد تجزیه و تحلیل روانشاسی نمی شوم و بیشتر دسته بندی اطلاعات را توضیح میدهم .

 

دسته بندی های مصاحبه می تواند شامل موارد زیر باشد:
• مصاحبه عمومی گزینش استخدام و یا انعقاد قراردادها
• مصاحبه تخصصی علمی استخدام و یا انعقاد قراردادها
• مصاحبه تخصصی رشته های دکتری
• مصاحبه دوره های زبان انگلیسی

 

موردی که شما باید توجه داشته باشید میزان آمادگی است ، یعنی اینکه چقدر تسلط بر موضوعات تخصصی دارید و میزان ضعف و قوت خود را شناسایی کنید ، شاید مدت زمان انجام یک مصاحبه زیاد نباشد و همین عامل باعث شود که مصاحبه کننده سوالات مهم و کلی تر را بصورت فشرده از شما بپرسد . و فقط اشاره شما نسبت به پاسخ دادن سوالات کافی است که او متوجه میزان آمادگی شما گردد.

 

شما نمی توانید پیش بینی کنید که محور سوالات چگونه است و تسلط بر موضوعات را بررسی کنید ، چون معمولا” در محل انجام مصاحبه فرد مصاحبه شونده بعد از اتمام و بیرون آمدن از اتاق ، دیگر همکاران خود را از روند آن با خبر می کند ، در صورتی که اینکار به جز ایجاد استرس هیچ سودی ندارد ، چون مطمئن باشید موضوع سوالات متفاوت است و این جریان ممکن است تمرکز شما را به هم بزند .

 

مصاحبه تخصصی همه موارد اصلی حسابداری را شامل می شود ، حسابداری مالی ، مالیاتی ، صنعتی ، مدیریت مالی و حسابداری میانه و پیشرفته . مهم این است که شما چقدر اطلاعات نسبت به عناوین این دروس دارید ، که در موقع سوال بتوانید بدون مکث کردن به آنها پاسخ دهید . من کتابهایی را دربازار دیدم که نمونه سوالات انجام مصاحبه تخصصی را چاپ شده و عرضه می کنند ، این خوب است ولی شک نکنید که کافی نیست . شما مطالعه کلی و جزیی زیادهم که داشته باشید ممکن است در همان اصل عناوین که خدمتتان عرض کردم مشکل پیدا کنید .

 

 

 

البته جایی که قرار است شما مورد مصاحبه قرار بگیرید مهم است ، یعنی چه نوع شرکت ، سازمان و یا نهادی است ،

 

مثلا” اگر شما قرار است در مصاحبه تخصصی یک شرکت بین المللی مثل شرکت GL یا Iranair شرکت کنید باید نسبت به تسلط خود بر زبان انگلیسی کار کنید .

 

دقیقا” یکی از دوستان من که در حال حاضر استخدام یکی از شرکتهای نفتی است ، با همین مشکل روبرو شد ، روز قبل از مصاحبه  موارد مهم را باهم بررسی کردیم و بصورت سوال و جواب از میزان آمادگی خود با خبر شده بود تا اینکه فردا در محل مصاحبه حاضر شد و در عین ناباوری اولین سوال تخصصی او به زبان انگلیسی در مورد روش های استهلاک گیری بود ، همین مشکل باعث مراجعه او به دوره زبانهای انگلیسی و گرفتن مدرکش گردید.

 

با توجه به تفاوت هایی که توضیح داده شد سوالات مشخص و از قبل پیش بینی شده نیست ، ولی برای آشنایی بیشتر شما و حرکت برای مطالعه عمیق تر جهت یک مصاحبه دقیق تر ، برخی نمونه سوالات کلی را برای شما لیست می کنم :

 

• روش های استهلاک گیری و توضیح هریک از روشها ؟
• نرخ تسعیر ارز ؟
• معافیت مالیاتی حقوق و دستمزد درسال ؟
• نرخ جذب سربار را توضیح دهید ؟
• تعدیلات سنواتی معمولا” در چه مواردی اعمال خواهد شد ؟
• کاربرد شماره قبوض پرداخت مالیات به اداره دارایی چیست ؟
• سرقفلی را توضیح دهید ؟
• نحوه بستن درآمد ها در پایان سال چگونه است ؟
• جرائم ماده ۱۶۹ مککر قانون مالیات های مستقیم ؟
• نحوه اعتراض به برگ تشخیص مالیاتی ؟
• تسویه حساب کارکنان چگونه است ؟ بیمه و مالیات ؟

 

و خیلی سوالات دیگر که شما با مطالعه و کاربرد آن می توانید چه در مصاحبه و چه در انجام شغل و حرفه خود از آنها استفاده کنید . شرط اصلی موفقیت تلاش بی وقفه است ، پس از آن کناره گیری نکنید .

 

برای همه شما کاربران آرزوی موفقیت و پیشرفت دارم .

3 نظر

  1. BHWBHW:

    I got this web page from my friend who shared with me about this site and now this time I am visiting this site and reading very informative posts here.

  2. manicuremanicure:

    Hello to all, it's actually a pleasant for me to pay a quick visit this website, it consists of priceless Information.

  3. قانون جذبقانون جذب:

    سلام بسیار عالی بود متشکرم لطفا در صورت تمایل از مقالات سایت پرورش افکار در سایت خود استفاده نمایید سپاس


Addurl.nu
Web Analytics <meta property="og:title" content="موسسه حسابداری و حسابرسی دیاکو"> <meta property="og:description" content="موسسه دیاکو در راستای کمک به شرکتها در جهت تحقق اهداف تشکیل و رسالت خود را تا امروز به نحو مطلوب ادا نموده است و خدمات مالی و حسابداری را با هدف ارتقاء کیفیت خدمات مالی و جلب رضایت مشتریان ارائه می‌کند. "> <meta property="og:site_name" content="Iran StopSpam"> <meta property="og:image" content="http://stopspam.ir/styles/img/ss.png" />