Quantcast

فنون مذاکره حسابداران

فنون مذاکره حسابداران

اثر-مذاکره-بر-روند-کسب-و-کار

به نام خداوند بی همتا و سلام به شما دوست خوب

امروز قصد دارم یک داستان داقعی را برای شما تعریف کنم که می توانید نکات بسیار اموزنده ای را در قالب یک تکنیک یاد بگیرید. قبل از تعریف باید به فنون مذاکره حسابداران و گاها مدیران مالی اشاره کنم . تصور برخی از دوستان اینگونه هست که در جلسه ای که قرار است پروژه های را پرزنت کنند دائم باید توضیح دهند و فقط حول محور توانمندیها و اینکه ما این هستیم و ان هستیم صحبت کنند. در صورتیکه هیچ نوع برآورد اولیه بر روی محیط و حتی خصوصیت فرد مقابل و جایگاه آن ندارند. برعکس این قضیه هم هست که کمتر اتفاق می افتد .به اینصورت که فرد انقدر دست و پای خودش را گم می کند که نمی تواندخیلی راحت برخورد کند و اسیر جایگاه بالای طرف مقابل می شود.

 

داستان از این قرار بود که چند روز پیش من و مسئول بخش بازرگانی قراری با یک کارآفرین ایرانی مقیم ایلات متحده آمریکا داشتیم که وقتی با ما تماس گرفتند اصرار داشتند خیلی سریع قرار را هماهنگ کنیم چون ایشان به قدری سرشان شلوغ است که دیگر امکان قرار مجدد نخواهد بود. بلافاصله جلسه هماهنگ شد و ما در جلسه حاضر شدیم .

بعد از سلام و حال و احوال خیلی کوتاه مجموعه و نحوه راه اندازی آن را توضیح دادم و بلافاصله خدمت مدیرعامل عرض کردم منتظر توضیحات شما هستم و ایشان شروع به توضیحات راه اندازی ۱۵ کارخانه کارآفرینی خودش در ایران توضیح دادند. وقتی اشتیاق را در توضیحات دیدم شروع به سوال پرسیدن در مورد نحوه بازاریابی و دیگر بخشها پرسیدم و تا به پایان جلسه نزدیک شدیم تازه ایشان پرسید شما میتونید آرزوی من را برآورده کنید؟ گفتم تا چی باشه ؟ گفتند من آرو دارم وقتی لب تاپ خود را در هر نقطه از جهان روشن می کنم گزارشات مالی را با چند کلیک مختصر ملاحظه کنم و در هر دفترم مانیتور بزرگی تمام رویدادها را به من نشان دهد .

من ضمن تشکر از ایشان اینطور مطرح کردم که تا از نزدیک به اتفاق خودتان کارخانه ها را نبینم نمی توانم نظر خاصی بدهم ولی با دیدن مسیر ها می توانم ایده ها و راهکارهای خیلی خوبی خدمت شما عرض کنم . فکر می کنید جواب ایشان چی بود ؟ فراموش نکنید که مدیرعامل خیلی فرد سر شلوغی بوده و وقتی برای ملاقات نداشت ……

بلافاصله گفتند خوب از کی شروع کنیم؟ من هر موقع بفرمایید آمادگی دارم ، من هم گفتم از پس فردا ، منشی را صدا کرد و گفتند کلیه قرارها را روز مورد نظر لغو کنید و جلسه با ایشان را در اولویت قرار دهید.

2 نظر

  1. BHWBHW:

    Good way of explaining, and nice paragraph to get information about my presentation subject matter, which i am going to deliver in school.

  2. manicuremanicure:

    It's difficult to find well-informed people on this topic, however, you sound like you know what you're talking about! Thanks


Addurl.nu
Web Analytics <meta property="og:title" content="موسسه حسابداری و حسابرسی دیاکو"> <meta property="og:description" content="موسسه دیاکو در راستای کمک به شرکتها در جهت تحقق اهداف تشکیل و رسالت خود را تا امروز به نحو مطلوب ادا نموده است و خدمات مالی و حسابداری را با هدف ارتقاء کیفیت خدمات مالی و جلب رضایت مشتریان ارائه می‌کند. "> <meta property="og:site_name" content="Iran StopSpam"> <meta property="og:image" content="http://stopspam.ir/styles/img/ss.png" />