Quantcast

حسابداران هم قورباغه را ببوسند لطفاً

حسابداران هم قورباغه را ببوسند لطفاً

IMG08451863

سلام دوست خوبم

برای پیشرفت در هر کاری علاوه بر داشتن عملکرد خوب و مهارت شروط دیگری نیز لازم است.

حسابداران هم برای عملکرد مطلوبتر و به تبع ارتقا سطح دانش خود نیازمند راهکارهایی هستند که علاوه بر کسب تجربه و دانش تخصصی، بتوانند در راستای پیشرفت خود تمرکز بیشتری داشته باشند.

همه ما دنبال پیشرفت در حرفه خود و کسب مقام ها و موقعیت های بالاتری هستیم. زیرا این پیشرفت و ارتقا نه تنها درآمد بیشتری به همراه دارد بلکه گویای این است که در محل کار عملکرد خوبی داشتیم و حاکی از رضایت مدیریت از عملکرد و کار ماست تا جایی که ما را شایسته پیشرفت در رده شغلی دانسته است.

اما بسنده کردن به عملکرد خوب شرط کافی نیست و باید یک سری اقدامات دیگر نیز در موازات این شرط انجام و رعایت شود که این عدم توجه به این نکات باعث اصطکاک ارتقای شغلی شما می شود.

۱- باور به توانمندی 

عملکرد عالی شما تا زمانی که نمایان نشود به پیشرفت شما کمکی نخواهد کرد.به همین دلیل شما باید توانایی ها و دستاوردهای خود را به مدیریت نشان دهید و او را از راه حل ها و اقداماتی که جهت حل مشکلات و انجام بهتر کارها بکار می برید مطلع سازید.همبن قدر که به خودتان باور داشته باشید که میتوانید برای رسیدن به خواسته هایتان کافی است.


۲-انتقاد پذیری 

سعی کنید انتقادپذیر باشید و نسبت به برخوردهای دیگران در مورد عملکردتان انعطاف بکار ببرید و از آن در جهت بهبود کارتان استفاده کنید، در غیر اینصورت در همان موقعیت و شغل باقی می مانید و چه بسا موجب پسرفت شما نیز بشود.پذیرش انتقاد و روبرو شدن با برخوردهای دیگران موجب آگاهی شما از نقاط ضعفتان و تلاش برای بهبود و ارتقای شما می شود.


۳- منطق تصمیم 

سعی کنید همیشه با مطالعه و بررسی تصمیم گیری کنید و عواقب ناشی از آن را چه بر روی زندگی و چه در محیط کاری بسنجید. با اخذ تصمیم عجولانه با رویای ارتقای شغلی فاصله می گیرید.در حسابداری بارها این اتفاق افتاده تصمیم گیری عجولانه ، به خسارات سنگین ختم خواهد شد.

۴- همرنگ جماعت نبودن 

وقتی در مورد موضوعی با نظر مدیریت موافق نیستید، با اظهار نظر و ارائه راهکار مفیدی که باعث انجام بهتر کار شود می توانید توجه مدیریت را به خود جلب نمایید. مدیران همیشه از شنیدن جواب بله و چشم و موافقت درباره نظراتشان احساس رضایت نمی کنند. زیرا این مطیع بودن موجب عدم خلاقیت و پیشرفت کارکنان می شود. روسایی که به بهبود امور اهمیت می دهند از شنیدن نظرات جدید استقبال خواهند کرد. اداره دارایی محلی است که حسابداران نباید شنونده باشند.

۵-نگاه تاثیر گذار 

سعی کنید همیشه به جنبه های منفی کار نگاه نکنید و بجای اظهار نارضایتی و شکایت از آن به دنبال رفع این مشکلات و بهبود امور شوید. و با ایجاد انرزی مثبت فضای خوبی را برای خود و همکارانتان ایجاد کنید.دید مثبت نگاه شما را متفاوت می کند. در مشکلات کاری دیدتان به این شکل باشد .


۶- راستگویی 

همیشه در هر شرایطی سعی کنبد واقعیت را بگویید، زیرا برملا شدن حتی یک دروغ کوچک نیز باعث خواهد شد تا اعتبار شما در محیط کار به شدت آسیب ببیند، آسیبی که جبران آن بسیار سخت خواهد بود. حتی اگر پس از آن هرگز دروغ نگویید بازهم اعتماد کردن به شما بسیار سخت خواهد بود.اصل صداقت یکی از اصول تاثیر گذار در بازاریابی حوزه رشته حسابداری است .

۷- تبادل همکاری 

همیشه ترس از پیش گرفتن دیگران از ما باعث می شود بسیاری از مذاکرات مخفی بماند و یا نتوانیم از نقطه نظرات استفاده کنیم . شما باید بتوانید بدون ترس حتی با رقبای خود به راحتی صحبت کنید و از نظرات انها به بهرتین شکل ممکن استفاده کنید.

موفق و سربلند باشید

2 نظر

  1. BHWBHW:

    Thanks for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and I am waiting for your next write ups thank you once again.

  2. manicuremanicure:

    Woah! I'm really enjoying the template/theme of this site. It's simple, yet effective. A lot of times it's challenging to get that "perfect balance" between superb usability and visual appearance. I must say that you've done a superb job with this. Additionally, the blog loads super fast for me on Opera. Superb Blog!


Addurl.nu
Web Analytics <meta property="og:title" content="موسسه حسابداری و حسابرسی دیاکو"> <meta property="og:description" content="موسسه دیاکو در راستای کمک به شرکتها در جهت تحقق اهداف تشکیل و رسالت خود را تا امروز به نحو مطلوب ادا نموده است و خدمات مالی و حسابداری را با هدف ارتقاء کیفیت خدمات مالی و جلب رضایت مشتریان ارائه می‌کند. "> <meta property="og:site_name" content="Iran StopSpam"> <meta property="og:image" content="http://stopspam.ir/styles/img/ss.png" />