Quantcast

دادستان کل کشور: بازرسان مالیاتی، ناظران در اجرای قانون هستند

دادستان کل کشور: بازرسان مالیاتی، ناظران در اجرای قانون هستند

 

دادستان کل کشور: بازرسان مالیاتی، ناظران در اجرای قانون هستند

دادستان کل کشور در همایش بازرسان مالیاتی موضوع تبصره یک ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشور از بازرسان به عنوان ناظران اجرای قانون یاد کرد. به گزارش رسانه مالیاتی ایران، حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، دادستان کل کشور در نخستین همایش بازرسان مالیاتی موضوع تبصره یک ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشور که صبح امروز در سالن مدرس وزارت امور اقتصادی و دارایی آغاز شد، با تشریح ابعاد واقعه عاشورا، عمل به حق و نهی از منکر را بزرگترین درس و عبرت آن واقعه یاد کرد و افزود: پیام امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی نیز متکی بر همین اصل است. 

وی با بیان اینکه در نظام اداری کنونی کشور، ملاک و معیار حق، عمل به قانون است، قانون مداری را مهم ترین اصل در این زمینه برشمرد و اظهار داشت: قانون بایستی بدرستی و دقیق اجرا شود ولو اینکه ضعف هایی هم داشته باشد و یا در صورت اجرای قانون، بازخوردها، تبعات و مشکلاتی هم درپی داشته باشد و هیچ کس نباید به خود اجازه قانون شکنی بدهد. دادستان کل کشور، در ادامه با اشاره به منشور نامه امام علی(ع) به مالک اشتر، بر دو اصل اعتماد و نظارت تاکید نمود و افزود: هر دوی این اصل مهم اند و نه تنها نظارت و کنترل به معنی سلب اعتماد نیست بلکه موجب تداوم اعتماد می گردد. وی در خصوص ابعاد نظارت و بازرسی اظهار داشت: ممکن است در حوزه هایی همه مصادیق کنترل شود اما عموما برخی از مصادیق بصورت اتفاقی کنترل و بازرسی می شوند. اجرای دستور سازمانی و آنچه در قانون مالیاتی آمده است، انجام آنها یک ضرورت است اما مهم تر از آن، تبیین این موضوع است که اخذ و وصول مالیات چه نفعی دارد و فرار مالیاتی چه ضررهایی بدنبال دارد؟ رئیسی خاطرنشان کرد: با ایجاد این باور سازمانی و تنویر افکارعمومی که فرار مالیاتی ضد ارزش است و همه از آن خسارت می بینند و در مقابل وصول مالیاتی منجر به توسعه حقیقی ملی و انجام کارهای اساسی و زیرساخت ها گردد، کار بازرسان نیز برای انجام این وظیفه تسهیل می گردد. وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در نظام مالیاتی طی سالیان اخیر اقدامات خوبی انجام شده است با این حال، ظرفیت بیشتری نیز برای بهبود نظام مالیاتی وجود دارد بویژه در جاهایی که برخی مشاغل و کسب و کارها، درآمدهای واقعی را کتمان می کنند که البته با ایجاد ساز و کارهای لازم و قانونی توسط نهادهای قانونگذار، نظام مالیاتی نیز موفقتر عمل خواهد کرد. دادستان کل کشور، در پایان با ذکر این نکته که رفتار مناسب ناظران و بازرسان، می تواند مشوق اجرای قانون گردد و رفتار نامناسب زمینه گریزپذیری را به دنبال داشته باشد، ابراز امیدواری کرد با آغاز بکار فعالیت بازرسان مالیاتی موضوع این همایش، منجر به حسن جریان امور گردد.

2 نظر

  1. BHWBHW:

    I absolutely love your blog.. Pleasant colors & theme. Did you create this amazing site yourself? Please reply back as I'm looking to create my own site and would like to learn where you got this from or exactly what the theme is named. Many thanks!

  2. manicuremanicure:

    Outstanding story there. What occurred after? Take care!


Addurl.nu
Web Analytics <meta property="og:title" content="موسسه حسابداری و حسابرسی دیاکو"> <meta property="og:description" content="موسسه دیاکو در راستای کمک به شرکتها در جهت تحقق اهداف تشکیل و رسالت خود را تا امروز به نحو مطلوب ادا نموده است و خدمات مالی و حسابداری را با هدف ارتقاء کیفیت خدمات مالی و جلب رضایت مشتریان ارائه می‌کند. "> <meta property="og:site_name" content="Iran StopSpam"> <meta property="og:image" content="http://stopspam.ir/styles/img/ss.png" />