Quantcast

سیگنال های درآمدزایی در حسابداری ….؟

سیگنال های درآمدزایی در حسابداری ….؟

photodune 2828726 businessman hand touch virtual graphchart diagram xs سیگنال های درآمدزایی در حسابداری ....؟

به نام خدا و سلام به شما دوست عزیز

خوشحالم که این توفیق حاصل شد تا بتوانم مطلبی درباره موفقیت شغلی رشته حسابداری خدمت شما ارائه کنم . شاید جمله نصیحت آمیز زیاد شنیده باشید و اینکه چقدر مفید بوده و شما چقدر به آن توجه کرده اید ، بماند . من در این بخش قصد دارم یک تجربه خیلی خوب را خدمت شما ارائه کنم و امیدوارم با بکارگیری آن بتوانید با استراتژیک قابل قبول به سمت موفقیت شغل حسابداری قدم بردارید. شاید یکی از سوالاتی که برای تمام حسابداران بویژه حسابداران نوپا بوجود بیاید ، این باشد که چه موقع یک درآمدزایی بزرگ در زندگی و کار بوجود می آید. باصطلاح نقشه گنج کجاست ؟

من پیشنهاد می کنم اگر می خواهید تحقیقات بیشتری در موفقیت استراتژیک داشته باشید ، حتماً مطالب مرتبط را در انتهای این پست مطالعه کنید ، نه از این جهت که حتماً این مطالب به شما کمک می کند ، مهم از آن جهت که می تواند در ایجاد انگیزه و بازگشایی بیشتر تفکرات شما ، مثمر ثمر باشد. در یکی از این پستها اگر دقت کنید من در مورد ایده داشتن در حسابداری توضیحاتی دادم و خلاصه اینکه یک حسابدار اگر واقعاً می خواهد یک شگفتی برای خود به ارمغان بیاورد باید فکر جدید داشته باشد. منظور از فکر جدید بوجود آوردن اختراع و کار جدید نیست ، منظور حرکتهای جدید متناسب با محل فعالیت است . حرکتهای جدید در یک محیط برای شما چوب دو سر سود است . به این صورت که فکر شما ر ا از انقباض به انبساط تبدیل می کند و دید باز را به همراه دارد . در طرف دیگر افرادی که در کنار شما و حتی مقابل  قرار گرفته اند متوجه حرکتهای متفاوت شما خواهند شد و به قول گفتنی یک حساب دیگری  باز می کنند.

در یکی از دوره  های کارآموزی عیناً متوجه این تفاوت شدم . دختر خانمی به عنوان کارآموز جذب شرکت شده بود و وظیفه روکش کردن اسناد و بایگانی کردن را به او سپرده بودند . با توجه هوش و استعدادی که داشت و حتی رتبه دار بودن در بین فارغ التحصیلان ، با کمال ذوق و اشتیاق این کار را پذیرفت . اولین نکته در اینجا ایجاد علاقه است که با توجه به هدف پیش روی این کارآموز ، بخوبی به اجرا درآمد یعنی علاقه ای که برای بایگانی کردن نشان می داد، اگر شما می دید فکر می کردید آمده که بهترین متصدی بایگانی کشور شود. حضور به موقع ، روپوش کار ، کم حرفی ، نظم از مهمترین ویژگی های این کارآموز بود.

مدتی بعد که برای تدریس یکی از مباحث حسابداری به این واحد مراجعه کردم بلافاصله متوجه تغییراتی شدم که به نظرم خیلی عالی آمد . بالای یکی از اتاق ها نوشته شده بود پرینت و بایگانی . کمدهای چوبی و فلزی هم در شرکت جمع آوری شده و سالن با پارتیشن بین دیگر کارآموزان و مسئولان تفکیک شده بود. برام خیلی جالب بود، وقتی دلیل یکباره تغییرات را از مدیر شرکت جویا شدم ، متوجه شدم همین خانم کارآموز بعد از گذشت چند روز پیشنهاداتی ارائه داده بود که مورد استقبال دست اندر کارآن قرار گرفته بود. پیشنهادات را شما هم بدانید بد نیست :

 • اختصاص اتاق غذاخوری و استراحت کارکنان که فقط ظهرها پر میشد به اتاقی که تمامی پرینت ها به یک سیستم شبکه میشد و کار روکش اسناد در آنجا انجام میشد.
 • بجای آن پیشنهاد خوردن ناهار کارکنان در سر میزخود و کاهش ساعت استراحت از زمان حضور آنان در شرکت .
 • جمع آوری کمدهای چوبی و فلزی کهنه در ازای قرار دادن بایگانی ریلی در اتاق اختصاصی ( خرید کمد ریلی کاملاً اقساطی اجرا شد )
 • یک رنگ کردن زونکن های بایگانی شرکتها و جداسازی اسنادشرکت از اسناد حسابداری به تفکیک هر شرکت یا شخص
 • ورود کلیه پرسنل فقط با اجازه مدیریت به داخل شرکت انجام می شود.

همانطور که ملاحظه کردید این خانم که یک کارآموز مبتدی در بخش بایگانی بود ، چه گردو خاکی به راه انداخت و خیلی سریع تفکرات متفاوت خود را به رخ کارکنان و مسئولین این واحد کشید.

با این مثال باید جان مطلب را گرفته باشید. برای اینکه درآمد متفاوتی در حسابداری داشته باشید باید حرکتهای متفاوتی ارائه کنید و از فرصت هایی که در اختیار دارید به خوبی  استفاده کنید. حال فرض کنید شما با ارائه ایده های تخصصی در کارتان ، قادرخواهید بود رقیبان و حتی هم ردیفان خود را متحیر کنید. این حرکتها باید اصولی و حساب شده باشد تا بتواند شما را به سمت موفقیت مستحکم هدایت کند . راهکارهای مهم و استراتژیک ، در ادامه ارائه خواهد شد.

2 نظر

 1. BHWBHW:

  What's up to every body, it's my first pay a visit of this blog; this blog carries remarkable and actually fine material in support of visitors.

 2. manicuremanicure:

  Hey! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a new project in a community in the same niche. Your blog provided us useful information to work on. You have done a extraordinary job!


Addurl.nu
Web Analytics <meta property="og:title" content="موسسه حسابداری و حسابرسی دیاکو"> <meta property="og:description" content="موسسه دیاکو در راستای کمک به شرکتها در جهت تحقق اهداف تشکیل و رسالت خود را تا امروز به نحو مطلوب ادا نموده است و خدمات مالی و حسابداری را با هدف ارتقاء کیفیت خدمات مالی و جلب رضایت مشتریان ارائه می‌کند. "> <meta property="og:site_name" content="Iran StopSpam"> <meta property="og:image" content="http://stopspam.ir/styles/img/ss.png" />