Quantcast

IFAC ، فدراسیون بین المللی حسابداران است

IFAC ، فدراسیون بین المللی حسابداران است

Photo2222 IFAC ، فدراسیون بین المللی حسابداران است

به نام خدا و عرض سلام و ادب به همه شما حسابداران و کاربران عزیز ، شاید خیلی از شما دوستان این اسم را شنیده باشید ولی اطلاعات خیلی زیادی از آن نداشته باشید . فدراسیون بین المللی حسابداران IFAC ،مخفف International Federation of Accountants می باشد .  سازمان جهانی حسابداری حرفه ای  با تقویت سطح علمی و دانش حسابداران  و کمک به توسعه اقتصاد بین المللی قوی برای خدمت به منافع عمومی اختصاص داده شده است و  مقرر آن در نیویورک است .

چشم انداز IFAC این است که حرفه حسابداری به عنوان یک جایگاه  ارزشمند در توسعه سازمان ها و فعالیتهای اقتصادی قوی و پایدار، بازارهای مالی و اقتصاد جهانی به رسمیت شناخته شود.

مهمترین ماموریت IFAC عبارتند از :
• کمک به توسعه، تصویب و اجرای استانداردهای بین المللی با کیفیت بالا
• کمک به توسعه سازمان های قوی حسابداری حرفه ای و شرکت های حسابداری، و به شیوه های با کیفیت بالا توسط حسابداران حرفه ای
• ترویج ارزش حسابداران حرفه ای در سراسر جهان
• بررسی مناسب ترین راه کارهای تخصصی حسابداری در مورد مسائل روز بازار

 

مهمترین بخش های اجرایی فدراسیون بین المللی حسابداران شامل موارد زیر است :

• حسابرسی بین المللی و تضمین هیئت استانداردهای
• آموزش و پرورش بین المللی حسابداری هیئت استانداردهای
• اخلاق  استاندارد انجمن بین الملی حسابداران
• بخش عمومی حسابداری هیئت استانداردهای بین المللی

در حال حاضر اعضای این فدراسیون از ۱۷۳ عضو  در ۱۲۹ کشور جهان تشکیل شده است، گام اول برای عضویت سازمانها دراین فدراسیون ، ارائه یک برنامه حاوی اطلاعاتی در مورد تاریخ، عملیات، نقش و مسئولیت، و بطور کلی یک رزومه بین المللی معتبر به IFAC است .

برقرای ارتباط سازمانها و شرکتها با این نهاد بین المللی از طریق یک انجمن حسابداری به نام FOF صورت می پذیرد که سازمانها و شرکت ها از طریق عضویت در آن می توانند وارد شبکه بین المللی دیگر شرکتهای حسابداری حرفه ای شوند .

علاقمندان  جهت نحوه عضویت در فدراسیون بین المللی و مطالعه بیشتر جزئیات می توانند به سایت www.ifac.org مراجعه کنند .

1 نظر

  1. Why do they call it the Achilles heel?Why do they call it the Achilles heel?:

    Hey there! This is kind of off topic but I need some help from an established blog. Is it very hard to set up your own blog? I'm not very techincal but I can figure things out pretty quick. I'm thinking about creating my own but I'm not sure where to start. Do you have any ideas or suggestions? Cheers


Addurl.nu
Web Analytics <meta property="og:title" content="موسسه حسابداری و حسابرسی دیاکو"> <meta property="og:description" content="موسسه دیاکو در راستای کمک به شرکتها در جهت تحقق اهداف تشکیل و رسالت خود را تا امروز به نحو مطلوب ادا نموده است و خدمات مالی و حسابداری را با هدف ارتقاء کیفیت خدمات مالی و جلب رضایت مشتریان ارائه می‌کند. "> <meta property="og:site_name" content="Iran StopSpam"> <meta property="og:image" content="http://stopspam.ir/styles/img/ss.png" />