Quantcast

مواظب باشید دفاتر شرکت تان رد نشود

مواظب باشید دفاتر شرکت تان رد نشود

 

123 300x198 مواظب باشید دفاتر شرکت تان رد نشود !

با سلام و عرض ادب خدمت شما عزیزان همراه.امروز در نظر دارم مطالبی راجع به اینکه در چه مواقعی امکان دارد دفاتر شرکت رد بشود برایتان بیان کنم.امیدوارم با توجه به این نکات بتوانید مشکلات ناشی از رد دفاتر را حل کنید. ۱-در صورتی که دفاتر ارائه شده به نحوی از پلمپ خارج شده و یا فاقد یک یا چند ... بیشتر بخوانید »

با سلام و عرض ادب خدمت شما عزیزان همراه.امروز در نظر دارم مطالبی راجع به اینکه در چه مواقعی امکان دارد دفاتر شرکت رد بشود برایتان بیان کنم.امیدوارم با توجه به این نکات بتوانید مشکلات ناشی از رد دفاتر را حل کنید.

۱-در صورتی که دفاتر ارائه شده به نحوی از پلمپ خارج شده و یا فاقد یک یا چند برگ باشد.

 

2- عدم ثبت یک یا چند فعالیت مالی و پولی در دفاتر به شرط احراز.

۳-عدم ثبت عملیات شعبه در دفاتر مرکزی طبق مقررات ماده ۱۵ این آئین نامه.

۴- عدم ارائه یک یا چند جلد از دفاتر پلمپ وثبت شده ولو نانویس.

۵- تراشیدن ، پاک کردن و محو کردن مندرجات دفاتر با وسایل شیمیایی ، رنگ و جوهر به منظور سوء استفاده .

۶- جای سفید گذاشتن بیش از حد معمول در دفتر روزنامه و دفتر مشاغل به منظور سوء استفاده.

۷- در اجرای مقررات تبصره ی ۳ ماده ی ۱۳ این آیین نامه در مواردی که دفاتر به ادعای مودی از دسترس وی خارج شده و غیر اختیاری بودن موضوع مورد تایید اداره امور مالیاتی ذیربط قرار نگیرد .

۸- عدم تطبیق مندرجات دفاتر قانونی یا دفاتر مشاغل با اطلاعات موجود در سیستم های الکترونیکی در مورد اشخاصی که از سیستم های مذکور استفاده می نمایند .

۹- تاخیر تحریر دفاتر روزنامه و دفتر مشاغل زائد بر حد مجاز مقرر در تبصره های ۲ و ۳ و ۴ ماده ی ۱۲ و تاخیر تحریر دفتر کل زائد بر حد مقرر در ماده ی ۱۴ .

۱۰- در صودتی که مودیان مالیاتی از اوراق مخصوص ماده ی ۱۶۹ استفاده ننمایند .

۱۱- عدم ارائه دستور العمل کار با نرم افزار های مالی مورد استفاده اشخاصی که از سیستمهای مکانیکی یا الکترونیکی استفاده می نمایند .

۱۲- اشتباه حسابداری در صورت ارائه مستندات چنانچه بر پایه استانداردهای حسابداری در دفاتر همان سال اصلاح شود به اعتبار دفاتر خللی وارد نخواهد کرد .

۱۳- در صورتی که ثابت شود اسناد ثبت شده در ماشینهای الکترونیکی ظرف مهلت های مقرر در مواد ۱۳ و ۱۴ و ۱۷ آیین نامه قطعی نشده باشد .

۱۴- تهیه و تنظیم صورتهای مالی بدون رعایت مقررات ماده ی ۱۸ این آیین نامه.

ماده ی ۲۱- هیات سه نفری حسابرسان موضوع بند ۳ ماده ی ۹۷ قانون مالیاتهای مستقیم در مواردی که با توجه به دلایل مودی و نحوه ی تحریر دفاتر و رعایت استانداردهای حسابداری و درجه ی اهمیت ایرادات مطروحه از سوی اداره امور مالیاتی و رعایت واقعیت امر ، احراز نمایند که ایرادات مزبور به اعتبار دفاتر خللی وارد می نمایند ،میتوانند نظر خود را مبنی بر قبولی دفاتر و اسناد و مدارک اعلام نمایند.

امیدوارم با مطالعه دقیق مطالب ارائه شده در بالا ، متوجه شده باشید که در چه مواردی دفاتر رد می شود و بتوانید از این موارد جلوگیری کنید .

سربلند و پیروز باشید.

4 نظر

 1. لییست وبلاگ های ایرانیلییست وبلاگ های ایرانی:

  ثبت لینک شما در سایت رنک بالا که باعث افزایش محبوبیت در گوگل و افزایش بازدید خواهد شد-با یک کلیک وبلاگتان را ثبت کنید. http://www.linc.ir

 2. لییست وبلاگ های ایرانیلییست وبلاگ های ایرانی:

  ثبت لینک شما در سایت رنک بالا که باعث افزایش محبوبیت در گوگل و افزایش بازدید خواهد شد-با یک کلیک وبلاگتان را ثبت کنید. http://www.linc.ir

 3. BHWBHW:

  I am curious to find out what blog system you happen to be working with? I'm experiencing some small security problems with my latest website and I would like to find something more safeguarded. Do you have any recommendations?

 4. manicuremanicure:

  whoah this weblog is great i like studying your articles. Keep up the great work! You know, many individuals are searching around for this information, you could aid them greatly.


Addurl.nu
Web Analytics <meta property="og:title" content="موسسه حسابداری و حسابرسی دیاکو"> <meta property="og:description" content="موسسه دیاکو در راستای کمک به شرکتها در جهت تحقق اهداف تشکیل و رسالت خود را تا امروز به نحو مطلوب ادا نموده است و خدمات مالی و حسابداری را با هدف ارتقاء کیفیت خدمات مالی و جلب رضایت مشتریان ارائه می‌کند. "> <meta property="og:site_name" content="Iran StopSpam"> <meta property="og:image" content="http://stopspam.ir/styles/img/ss.png" />