Quantcast

اشتباه مهلک حسابداران ! ( بخش دوم ) به همراه فایل صوتی

اشتباه مهلک حسابداران ! ( بخش دوم ) به همراه فایل صوتی

 

به نام خداوند بی همتا و سلام به همه دوستان عزیزم ، در خدمت شما هستم با ارائه بخش دوم ۱۰ اشتباه مهلک حسابداران ، در بخش اول به مهمرتین دلایل شکست زود هنگام حسابداران پرداختم و در ادامه دیگر آیتم هایی که یک حسابدار نباید ذهن خود را درگیر آن نماید را خدمت شما بیان می کنم . فقط ... بیشتر بخوانید »

۵ اشتباه خطر آفرین دیگر 

شماره ۶ : توجه ویژه به درآمدزایی

این یکی از انگیزه های هر شغلی به شمار می رود که تمامی تلاش ها و حرکتها منتهی به کسب درآمد خیلی خوب شود . و حتماً افراد موفق این موضوع را به خوبی مد نظر قرارداده اند ولی افراط نکرده اند ، اگر شما به عنوان یک حسابدار بجای دنبال کردن گزینه هایی که می تواند شما را به سمت یک درآمد ایده آل پیش ببرد ، به سیبل اصلی فکر کنید احتمال خیلی کمی دارد موفق شوید . شما برای یک نشانه گیری دقیق و بی عیب باید آموزش و مهارت لازم را کسب کنید و حداقل چند باری تمرین داشته باشید تا بتوانید تیر خود را در مرکز سیبل قرار دهید. یکی از اشتباهات دیگر حسابداران تمرکز صرفاً بر روی کسب در آمد است که در بهترین شرایط به یک جایگاه حقوق بگیری ثابت و مطمئن بسنده می کنند .

شماره ۷ : تاسیس زود هنگام شرکت

اشتباه هفتم برخی از حسابداران و فعالان بخش مالی ، عجله است . عجله در راه اندازی یک شرکت حسابداری ، من در یکی در از مقالات همین سایت اصول مقدماتی تاسیس شرکت را توضیح دادم و از شما دعوت می کنم دوباره مطالعه کنید . نام مقاله : ۳ توصیه مهم برای راه اندازی شرکت حسابداری   در حال حاضر تعداد ثبت و ایجاد این شرکتها به قدری زیاد است که می تواند خطرات زیادی برای بازار کار این رشته و خود موسسین به دنبال داشته باشند. متاسفانه برخی از دوستان بعد از اجرای یک یا دو پروژه فوری دست به کار می شوند و به فکر تاسیس شرکت می افتند که بجای پیشرفت ، به جز افکار منفی چیزی عاید خود نمی کنند. تاسیس شرکت نیازمند حداقل ۳ الی ۴ سال کار منسجم و تخصصی است که در این مدت بتوانید چندین شرکت و پروژه را برای اجرای امور مالی و مالیاتی به سمت خود جلب کنید.

شماره ۸ : عدم ارتباط صمیمانه با  اداره دارایی

یکی از اشتباهات بزرگ حسابداران به نظر من دوری از مراجعه به اداره دارایی است . من به شخصه در حال حاضر مشاور مالیاتی چندین شرکت هستم که می توان یکی از انگیزه های انعقاد قرارداد مدیران با بنده ، کنار گذاشتن حسابدار و حتی مدیر مالی از مسائل اجرایی مرتبط با اداره دارایی است . و این یک هشدار خطرناک است . اگر به دنبال پیشرفت و دستیابی به موفقیت هستید وارد گود شوید و از هیچ چیزی نترسید ، با اداره د ارایی و حوزه های مالیاتی ارتباط صمیمانه برقرار کنید و سعی کنید تعداد دفعات مراجعه خود را بیشتر کنید تا بتوانید در کنار کسب تجربه ، یک کانال ارتباطی خیلی خوب هم برای خود ایجاد کنید .

شماره ۹ : اداری شدن 

و اشتباه نهم که متاسفانه از جهت گیری دوره کارآموزی نشات می گیرد ، علاقمندی به امور اجرایی اداری و تبدیل شدن یک حسابدار به کارگزار می باشد. من این مواررد به به وفور در شرکت سایپا دیزل دیدم که حسابداران چندین نمایندگی هر روز در شرکت برای انجام امور خرید و فروش مشتریان در واحد فروش و یا خدمات پس از فروش بودند و وقتی دلیل این جابجایی ارا می پرسیدم ، واسطه گری و دلالی را اصلی ترین انگیزه خود عنوان می کردند ، این در صورتی بود که بیشترین درآمدی که از این  راه کسبی می کردند ، به مراتب پایین تر از حقوق ثابت یک حسابدار با تربه بود . و یا کارآموزانی که بجای یادگیری مفاهیم تخصصی شغل حسابداری ، در اجرای بخشهای اداری و اپراتوری بیشترین تجربه را کسب می کنند.

و ۱۰ را شما بگویید…

مورد ۱۰ را به عهده شما قرار می دهم تا بتوانید با مرور این ۹ اشتباه ، اشتباه دهم را کامل  کنید .

شماره ۱۰ : مغرور شدن

سرکار خانم موسوی :

سلام…
بنظرمن اشتباه دهم میتونه این باشه که بعضیاغرور روبه پرسیدن ودانستن ترجیح میدن.اگرازهمان ابتدای کاربه دنبال صندلی های برترباحقوق بالاترنباشیم آن هم درصورتیکه هیچ گونه تجربه ای نداریم.این میتونه خیلی به موفقیتمون کمک کنه..

امیدوارم با اجرای این دستورالعمل بسیار مهم لحظه ای بین خود و دنیای پر ماجرای حسابداری فاصله نیندازید .

 

فایل صوتی ۱۰ اشتباه مهلک حسابداران ( بخش دوم ) 1403251689 MP3 10 اشتباه مهلک حسابداران ! ( بخش دوم ) به همراه فایل صوتی

موفق باشید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

Addurl.nu
Web Analytics <meta property="og:title" content="موسسه حسابداری و حسابرسی دیاکو"> <meta property="og:description" content="موسسه دیاکو در راستای کمک به شرکتها در جهت تحقق اهداف تشکیل و رسالت خود را تا امروز به نحو مطلوب ادا نموده است و خدمات مالی و حسابداری را با هدف ارتقاء کیفیت خدمات مالی و جلب رضایت مشتریان ارائه می‌کند. "> <meta property="og:site_name" content="Iran StopSpam"> <meta property="og:image" content="http://stopspam.ir/styles/img/ss.png" />