Quantcast

تکنیک های کار با موس در اکسل

تکنیک های کار با موس در اکسل

در این مطلب به تکنیک های استفاده از موس جهت سرعت بخشیدن به کار در اکسل می پردازیم.

۱- همانطور که نشان داده می شود شما می توانید با انتخاب یک یا چند ستون و دابل کلیک روی خط جدا کننده ستونها اندازه آنها را به اندازه محتوای آن تغییر دهید .این کار را میتوان برای سطرها نیز انجام داد.

۲- با دابل کلیک بر روی قسمت نمایش داده شده در بالای اسکرول بار میتوانید صفحه را به دو قسمت تقسیم کنید. این تقسیم بندی بر اساس خانه انتخاب شده می باشد .این کار به صورت سطری و ستونی قابل اجراست.

۳- با دابل کلیک بر روی سرتیتر منوها یا ریبون میتوانید آن را پنهان سازید .برای مثال روی home دابل کلیک نمایید.

۴- این ترفند بهترین و کاربردی ترین ترفند با استفاده از دابل کلیک میباشد.

کافیست در کنار ستونی که داده ها را وارد کرده اید و میخواهید به آن ردیف اضافه نمایید ، مانند شکل فوق عدد یک و دو را وارد نمایید و سپس روی مثبتی که جهت بسط سلول استفاده می شود دابل کلیک نمایید .

این ترفند زمانی بیشتر مفید خواهد بود که ستونی با سطرهای فراوان داشته باشید و بخواهید به راحتی برای آن ردیف بگذارید.

۵- با دابل کلیک بر روی کناره های یک سلول در حالتی که به شکل چهار جهت درامده است می توانید به آخرین داده در آن جهت منتقل شوید .

 

6- با دابل کلیک روی format painter همانطور که در شکل بالا به نمایش درآمده است میتوانید فرمت یک سلول را کپی کنید ، طوری که این حالت تا وقتی گزینه اسکپ را نزدید فعال باقی بماند .

2 نظر

  1. BHWBHW:

    Amazing! Its really amazing post, I have got much clear idea on the topic of from this piece of writing.

  2. manicuremanicure:

    Hello to every body, it's my first go to see of this blog; this blog carries remarkable and really excellent data for readers.


Addurl.nu
Web Analytics <meta property="og:title" content="موسسه حسابداری و حسابرسی دیاکو"> <meta property="og:description" content="موسسه دیاکو در راستای کمک به شرکتها در جهت تحقق اهداف تشکیل و رسالت خود را تا امروز به نحو مطلوب ادا نموده است و خدمات مالی و حسابداری را با هدف ارتقاء کیفیت خدمات مالی و جلب رضایت مشتریان ارائه می‌کند. "> <meta property="og:site_name" content="Iran StopSpam"> <meta property="og:image" content="http://stopspam.ir/styles/img/ss.png" />