Quantcast

مقایسه عملکرد مدلهای شبکه عصبی مصنوعی واتورگرسیون برداری در پیش بینی شاخص قیمت و بازده نقدی

مقایسه عملکرد مدلهای شبکه عصبی مصنوعی واتورگرسیون برداری در پیش بینی شاخص قیمت و بازده نقدی

مقایسه عملکرد مدلهای شبکه عصبی مصنوعی واتورگرسیون برداری در پیش بینی شاخص قیمت و بازده نقدی

چکیده : هدف این مقاله تجزیه و تحلیل های اقتصادی، پیش بینی صحیح و دقیق متغیرهای اقتصادی است. در این زمینه، روشهای مختلفی برای پیش بینی در اقتصاد وجود دارد، که از جمله آنها میتوان به مدلهای رگرسیون ، معادلات همزمان و... اشاره کرد.

دانلود فایل pdf

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام  با همکاری پرشین حساب دومین همایش موفقیت در بازار کار را برگزار می کند.واحد مرکزی پرشین حساب در غرب کشور و شهر ایلام مسئول برگزاری و ثبت نام همایش است. تا کنون استقبال خیلی خوبی  شده است. دکتر نادری مدیر گروه حسابداری دانشگاه ایلام و مسئول برگزاری این همایش بی نظیر است. به گفته ایشان تا کنون رویدادی با این  ویژگی ها برگزار نشده و به همین علت باعث درخواست ثبت نام از دیگر استان ها جهت حضور نیز شده است.

یکی از دغدغه ها در این استان مشکل اشتغال در حوزه حسابداری است . حال آنکه همچنان پارامترهای زیادی از طرف جویندگان بازار کار رعایت نمی گردد. دکتر نادری کارآفرین برتر حوزه مالی و مالیاتی این استان اذعان داشتند متاسفانه هنوز شاهد اشتباهات غیر قابل تصوری از طرف فارغ التحصیلان رشته حسابداری و حتی شاغلین این رشته هستیم که علت اصلی ناموفق بودن  آنهاست. ایشان ضمن اجرای بیش از ۹۰۰ اظهارنامه در قالب پروژه اشخاص حقوقی، موج عظیمی از اشتغال زایی رشته حسابداری را پوشش داده اند.

میثم حاجی محمدی – مدیر پرشین حساب و مدرس دپارتمان حسابداری و اقتصاد جهاد دانشگاه صنعتی شریف تهران

محمد علی رصاف – محقق و مشاور فعال مالیاتی با بیش از ۲۵ سال حضور در جایگاه سرممیزی

نیم نگاهی به کل دوره:

حسابداری سطح مقدماتی۱-شناخت انواع موسسات و شرکت ها ۲-تعریف دوره مالی ۳-شناخت حساب ها در موسسات و شرکت ها ۴-اثر عملکرد موسسات و شرکت ها در حسابها ۵- بدهکار و بستانکار شدن حسابها با توجه به اثر عملکردها روی حسابها ۶-روش ثبت و نگهداری حسابها در طول دوره مالی ۷-ابزار ثبت و نگهداری حسابها در طول دوره مالی (سند و دفاتر حسابداری) و شناخت دفاتر قانونی ۸-روش کنترل ثبت و نگهداری حساب ها ۹-تعریف و ماهیت مانده حسابها ۱۰-روش گزارش مانده حسابها در پایان دوره مالی (تهیه صورتحساب های مالی پایان دوره ) ۱۱- شناخت حساب های موقت و دائمی ۱۲- دلیل و روش بستن حسابها در پایان دوره مالی ۱۳-اهم اختلاف عملیات حسابداری در موسسات خدماتی- بازرگانی و تولیدی ۱۴-اصلاحات پایان دوره مالی به طور خلاصه ۱۵- شناخت انواع سیستم های حسابداری رایانه ای و روش استفاده از آنها

حسابداری سطح تکمیلی الف: اصلاحات پایان دوره مالی ۱-اصلاح حساب دارائیهای جاری (مطالبات مشکوک الوصول و سوخت شده پیش پرداخت ها ) ۲-اصلاح حساب دارائیهای ثابت ۱-۲-شناخت استهلاک دارائیهای ثابت ،روشهای محاسبه استهلاک ، و ثبت حسابداری هزینه استهلاک ۲-۲- روشهای خرید و ساخت دارائیهای ثابت و ثبت حسابداری آنها ۲-۳-زمان های خروج دارائیهای ثابت از حساب و روش ثبت حسابداری آنها ۱- اصلاح حساب بدهی ها (پیش دریافتها) ۲-اصلاح حساب هزینه های معوق که مبلغ آن مشخص شده ۳-اصلاح حساب هزینه های معوق که مبلغ آن مشخص نشده

ب:سطح کنترلی۱-کنترل حساب صندوق (زمان و ثبت مغایرت مربوطه ) ۲-کنترل حساب بانکها (زمان و ثبت مغایرت مربوطه) ۳-کنترل موجودی انبارها (روشهای نگهداری و کنترل موجودی انبارها ) ۴-تعریف ارزیابی موجودی کالا و روشهای ارزیابی موجودی کالا ۵-روشهای کنترل اسناد خرید و فروش و هزینه ها

تجزیه و تحلیل صورتهای مالی شناخت اظهارنامه مالیاتی و مراحل ارتباط با سازمان امور مالیاتی در رابطه با انواع مالیات های قابل پرداخت

پارامترهای آموزشی بازار

آموزش کامل کار با نرم افزار

حسابداری و راه اندازی سیستم حسابداری شرکتها و موسسات بند الف

آموزش کامل کار با نرم افزار حسابداری و راه اندازی سیستم حسابداری مشاغل بند ب و ج

آموزش کدینگ حرفه ای در حسابداری به شیوه مدیران مالی

آموزش کامل Excell در ۳ سطح مقدماتی ، سطح متوسط و سطح پیشرفته اکسل

آموزش مقدماتی Access

آموزش کامل تهیه صورتهای مالی در ۳ مدل ترازنامه ، سود و زیان و صورت جریان وجوه نقد

آموزش کامل دوره فن بیان و مذاکره

آموزش کامل هوش حسابداری که کاربرد ان نحوه جذب پروژه و اجرای آن است

آموزش کامل قانون مالیاتهای مستقیم

آموزش کامل قانون مالیات بر ارزش افزوده

آموزش کامل صورت معاملات فصلی و کد اقتصادی

آموزش کامل ثبت شرکت در سامانه اداره ثبت شرکتها

آموزش کامل نحوه حوزه یابی و تشکیل پرونده در اداره دارایی

آموزش اکتشاف و اصلاح تقلبات و اشتباهات در حین کار

آموزش کامل بایگانی و مرتب سازی فایل ها

آموزش کار با searching فایل های کاربردی حسابداری و مالیاتی در google

آموزش کامل استانداردهای حسابداری منطبق با نیاز بازار کار

آموزش نحوه تحریر دفاتر قانونی پذیرفته شده حوزه مالیاتی

آموزش ویژه و اختصاصی حسابداری مشاغل به همراه دفاتر درآمد و هزینه

آموزش های روش های نوین بازاریابی در حسابداریآموزش کامل برنامه ریزی و مدیریت کارهاو موارد دیگری در انواع گرایش های حسابداری که در فایل مقدمه بطور کامل دریافت خواهید کرد.

حتما بخوانید  سازمان امور مالیاتی موعد مقرر اظهارنامه عملکرد میانسالی را اعلام کرد

تمامی این محتویات با ارزش = شهریه یک ترم دانشگاه آزاد یا غیرانتفافی یا دیگر آموزشگاه های آزاد و

آفرین به مدیران روشنفکری که به این باور رسیده اند اگر برای نیروی مالی خود برنامه داشته باشند رشد می کند. از مجموع شرکت کنندگان در دوره آنلاین بیش از ۳۰ درصد آنها مدیران عاملی هستند که  اقدام به ثبت نام حسابدار خود در این دوره نموده اند. ما هم به حمایت از دوستان حسابدار و به عنوان مرکز رشد بازار حسابداری و مالیاتی پاسخگوی همیشگی این مدیران فرهیخته در قالب مشاوره و حتی نظارت هستیم .

شاید خیلی از شما هم اکنون حسابدارید و یا فارغ التحصیل و یا حتی شاغل غیر حسابداری، و خیلی علاقه داشته باشید در بازار کار حسابداری خوش بدرخشید و درآمد خیلی خوبی را از آن خود کنید از طرف دیگر خیلی وقت ندارید در کلاس هایی که در زمان های مشخص برگزار می شود حضور داشته باشید پیشنهاد میکنیم در مجهزترین دوره آنلاین حسابداری شرکت کنید و هر هفته با انجام کار عملی و رفع اشکالات خود گام به گام و حساب شده به یک حسابدار حرفه ای تبدیل شوید .

چقدر مبلغ این دوره گران است؟

سوالی که بیشتر دیدگاه ها و ایمیل ها را معطوف خود کرده است قیمت ۲,۱۳۰,۰۰۰تومانی کل دوره است.علاقمندان زیادی قصد خرید این دوره را دارند ولی به محض اطلاع از قیمت عقب نشینی می کنند. و انتقادی که این مرکز شده همین قیمت بالاست. بله حق با این دوستان است در نگاه اول قیمت قابل توجه است جالب است وقتی تلاش می کردیم با ارائه عناوین قیمت را توجیه کنیم همه موافق کاربردی بودن بودند و لی بازهم قیمت مشکل ساز بود. ولی وقتی ما این دوره را با یک ترم دانشگاه آزاد مقایسه کردیم به غیر از استقبال خوب ، نامنویسی در دوره های حضوری هم بیشتر شد. اگر شما بدانید با پرداخت شهریه یک ترم دانشگاه ، به نتایجی می رسید که ممکن است بعد از ۸ تر م هم به آن نرسید دیگر نگران سنگین بودن قیمت نخواهید بود!!!!

تا کنون ۱۷۱+۱۰۲ (شخص حقیقی و حقوقی) در این دوره شرکت کرده اند!

نحوه برگزاری دوره آنلاین 

یک دوره جدید آموزشی است که حاصل زحمات شبانه روزی تیم کارشناسی پرشین حساب است. با توجه به نیاز اغلب کاربران و علاقه به حضور در دوره های کاربردی رشته حسابداری، بسته آموزشی حساب شده طراحی شد. در این دوره که بصورت هفتگی برگزار می شود هر هفته بسته به نوع روند آموزشی در هرهفته، مجموعه ای از جزوات، فیلم آموزشی، فایل صوتی، جزوه کاغذی، کارت آموزشی برای کاربران ارسال می شود و با در اختیار گذاشتن کد تعریف شده اکانتی برای رفع اشکالات و پشتیبانی در نظر گرفته می شود . تا در زمان های مشخص و تعریف شده بتوانند سوالات خود حین اموزش را مطرح کنند و بدین ترتیب بدون هر گونه اشکال یا عدمیادگیری وارد هفته بعدی شوند.

حتما بخوانید  تعلق مالیات در خصوص فعالیتهای پیمانکاری چگونه است؟

در هر پنج شنبه با ارسال بسته حساب شده همراه آموزش شما هستیم 

این دوره دستاو

رزومه  میثم حاجی محمدی 

از ویژگی های متمایز این دوره محتوی اموزشی آن است. این دوره فقط آموزش تخصصی حسابداری را در بر نمی گیرد و کلیه اصول حرفه ای گری در شغل حسابداری را پوشش می دهد و شما با حضور در این دوره انلاین دیگر دغدغه جستجو کلاس ها و دوره های کاربردی مورد نیاز خود را نخواهید داشت .طول کل دوره ۳۵ جلسه است و شما بصورت کاملا اصولی با تمریناتی که در اختیارتان گذاشته می شود حساب شده حسابدار می شوید

نکته مهم : در این دوره آموزش نحوه همت و تلاش یه صورت اصولی و هدفمند آموزش داده خواهد شد. 

قول بیجا نمی دهیم

دستاورد شما 

در ساعت مشخصی در آخر هفته یک تکنیک شغل حسابداری را می آموزید

از پشتیبانی دوره جهت پیشبرد اهدافتان استفاده می کنید

بدون اتلاف وقت و در محل کار یا زندگی خود آموزش می بینید

آموزش حسابداری جزو عادات شما در زندگی می شود

خیال شما از بابت فنون کامل غلبه بر مشکلات بازار کار حسابداری راحت می شود

به یک حسابدار کاملا متمایز در بازار رنگارنگ کار تبدیل خواهید شد

و دیگر نتایجی که متناسب با توانمندی خود بدست خواهید آورد

پشتیبانی پیامکی ویژه جلسات و مواقع خاص

چند راهکار پیشنهادی برای حضور در دوره 

شاید خود ما هم جای شما باشیم انقدر توانایی پرداخت هر

سوالات خود را می توانید از طریق فرم زیر بپرسید

قبل از مطرح کردن سوال خود، لطفا سوالات متداول را مطالعه کنید

من در دوره صفر تا صد مالیات شرکت کرده ام آیا نیازی به حضور در این دوره دارم؟

این دوره یک دوره کامل حسابداری است که تنها بخشی از آن مباحث مالیاتی است و ممکن است برخی از قسمتها شبیه این دوره باشد چون متن قوانین تغییری نمی کند چون در این دوره علاوه بر مالیات تکنیکهای انلاین حسابداری را هم دریافت می کنید

من قبلا برخی از پکیج های جشنواره را دریافت کرده ام آیا مجددا در این دوره اموزش داده شود؟

بله برخی از قسمتها ممکن است شبیه آنچیزی باشد که دی وی دی ها دریافت کرده باشید در این دوره به طور گسترده و با تجزیه و تحلیل بیشتری در اختیار کاربران قرار می گیرد مثلا بحث بازاریابی تا حدودی شبیه دوره حسابداران پولساز است

چرا این دوره انقدر گران است؟ 

گران در نگاه ظاهری به چشم می آید در صورتی اگر شما بخواهید تمامی این دوره ها را در یک آموزشگاه نسبتا استاندارد با ایاب و ذهاب حساب کنید باید ۳ برابر پرداخت کنید و بعد از آن هم ممکن است از شما در محل کار پشتیبانی نشود.

آیا امکان پرداخت اقساطی وجود دارد؟

با توجه اینکه هدف اموزشی بیشتر مد نظر است بله ، هم اکنون نصف مبلغ تخفیف به صورت نقدی به شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۸۹۳۷۳۵۴۲۱ بانک ملت به نام علی حاجی محمدی واریز می کنید و الباقی را یک فقره چک معتبر در وجه پرشین حساب بابت تسویه دوره به دفتر ما پست پیشتاز می کنید . برای ارسال هم می توانید در ساعات اداری با شماره ۰۹۲۱۷۱۱۲۹۸۰ و ۰۳۱۳۶۶۲۸۲۱۱ تماس حاصل کنید.

نحوه دریافت فایل ها به چه صورت است؟ 

همانطوریکه در معرفی دوره ملاحظه فرمودید این دوره در پنج شنبه شبها برای ثبت نام  کنندگان ایمیل می شود ، در صورتی که فایل ها حجم زیادی داشته باشد پست خواهد شد.

آیا ممکن است در طرح های بعدی مانند نوروز با تخفیف ۵۰ درصدی ارائه شود؟

خیر با توجه به پکیج نشدن این دوره و مبنا قراردادن آنلاین، امکان تخفیف مجدد به هیچ عنوان وجود ندارد.

من توان خرید این دوره را ندارم ولی بسیار علاقمندم  امکان شرایط ویژه است؟ 

پیشنهاد ما خرید گروهی ۲،۳،۴ نفره است که هر کدام سهم خودشان را پرداخت می کنند و باهم استفاده می کنند.

ما سرعت اینترنت پایینی داریم اگر در یک هفته با عدم دریافت مواجه شویم امکان ارسال است؟ 

بله ، شما می توانید با ارسال پیام ، بسته را بصورت پستی دریافت کنید

طول مدت دوره دقیقا چقدر است؟ 

همانطوریکه در متن معرفی دوره ملاحظه کردید طول دوره ۳۵ جلسه است منظور از هر

سلام بعد از استقبال خوب کاربران در تهران پای دوره صفر تا صد به دیگر شهرستان ها بازشد. این بار پس از ۴ دوره در شهر اصفهان ، یازدهمین دوره با یک طرح ابتکاری و گسترده تر در شهر قم برگزار می شود. مجری این طرح گروه فعال پرشین پیوند محاسب نمایند رسمی پرشین حساب در استان قم می باشد.

هنوز نامنویسی این دوره بطور جدی آغاز نشده که کاربران زیادی درخواست پیش ثبت نام حتی از تهران را در این دوره را دارند.اگر شما کاربر گرامی ساکن قم و اطراف این استان هستید می توانید با مرکز نمایندگی تماس حاصل کنید و پیش ثب

ثبت نام دوره فوق استثنایی صفر تا صد مالیاتی در بازار رشد حسابداری آغاز شد

ü آموزش کتاب قانون مالیات مستقیم (اصلاحیه ۱۳۹۵ )ü آموزش کامل کتاب قانون مالیات بر ارزش افزوده (بر اساس پیش نویس قانون دائمی ) ü آموزش ماده ۱۶۹ مکرر (پولساز ترین شاخه حسابداری مالیاتی)ü آشنایی با سایت TAX , EVAT ü آموزش نرم افزار حسابداری مشاغل و تهیه صورت حساب فروش ü آموزش تنظیم و تحریر دفاتر قانونی ü آموزش لایحه نویسی و نحوه دفاعیه در جلسات هیأت حل اختلاف مالیاتی ü آموزش اصول و فنون بازاریابی و نحوه مذاکره موفق در جذب پروژه

ویژگی های دوره 

v برگزاری جلسه توجیهی و مشاوره آموزشی (رایگان) v ارائه محصولات اموزشی در هر جلسه ( کتاب ، پاورپوینت ، صوت ) v اجرای پیاده سازی پروژه های واقعی در حین آموزش دوره v عقد قرارداد رسمی و تضمینی در انجام پروژه های آتی در پایان دوره v بازپرداخت اقساطی هزینه شرکت در دوره ((((((هزینه شرکت در دوره مبلغ ۸۷۵۰۰۰تومان))))))) ۳۰%تخفیف برای خانواده معظم شهدا و جانبازان و همچنین افرادی که بیش از دو سال سابقه فعالیت در بسیج می باشند

مدرسین دوره 

آیا با واژه بیم تفریط مال آشنایی دارید؟

این واژه ابزاری است که توسط ممیزین مالیاتی در موارد بسیار نادر استفاده می شود. اگر کمی فکر کنید تا حدودی به معنی آن پی می برید. اجازه دهید این ۳ کلمه را جدا از هم کنیم و به زبان خودمانی معنی کنیم شاید درک آن آسانتر باشد.

بیم = ترس

تفریط: کوتاهی کردن

مال : اموال و دارایی

اگر معانی را درقالب یک جمله قرار دهیم اینطور برداشت می شود : ترس از کوتاهی کردن اموال و دارایی . تقریبا جمله بی ربطی است ولی اگر در قالب یک ماده قانونی با شماره ۱۶۱قانون مالیاتهای مستقیم قرار بگیرد معنی پیدا می کند. بله تا حدودی درست حدس زدید. اگر ممیز بیم از دست دادن اموال را از طرف مودی داشته باشد این اجازه را دارد که برای برگ تشخیص مستقیماً قرار صادرکند. این اقدام قرار تامین مالیات نام دارد که ممیز از هیات حل اختلاف مالیاتی درخواست می کند.

اجازه دهید در همین مقاله یکبار دیگر عین ماده قانونی را مرور کنیم

ماده ۱۶۱ ـ در مواردی که مالیات  مؤدی هنوز  قطعی نشده یا مراحل  اجرایی آن طی نشده است و بیم تفریط مال یا اموال از طرف‌ مؤدی به قصد فرار از پرداخت مالیات می‌رود اداره امور مالیاتی باید با ارائه دلایل کافی از  هیأت حل اختلاف مالیاتی  قرار تأمین مالیات را  بخواهد و در صورتی که هیأت صدور  قرار را لازم تشخیص دهد  ضمن تعیین مبلغ‌، قرار مقتضی  صادر خواهد کرد. اداره امور مالیاتی‌ مکلف است معادل همان مبلغ از اموال و  وجوهمؤدی که نزد وی یا اشخاص ثالث باشد تأمین نماید در این صورت مؤدی و اشخاص ‌ثالث پس از ابلاغ اخطار کتبی اداره امور مالیاتی حق نخواهند داشت ‌اموال  مورد تأمین را از تصرف خود خارج کنند مگر اینکه  معادل‌ مبلغ مورد مطالبه تأمین دهند و در صورت تخلف علاوه  بر پرداخت‌ مطالبات  مذکور، مشمول  مجازات  مقرر در تبصره ۲ ماده ۱۹۹این‌ قانون نیز خواهند بود.

حتما بخوانید  تیک قانونی بر روی کدام هزینه ها زده می شود؟

این ماده در مورد مودیان خاص و بیشتر LTU ممکن است مصداق داشته باشد. اشخاصی که مالیات عملکرد بسیار سنگینی دارند و ممیز این خطر را احساس کند که نتواند تامین مالیات را انجام دهد و یا نقل و انتقالی به اشخاص ثالث انجام دهد. به همین منظور با ارائه مدارک و برگ تشخیص صادر شده به یکی از هیات های حل اختلاف، قرار تامین یا به تعبیری دیگر برگ قطعی را صادر نماید و بلافاصله از مودی وحتی دیگر اشخاصی که ممکن است مال او به نامشان باشد مبلغ مالیات را مطالبه کند.

البته نکته مهمی که باید در اینجا به آن توجه کنید این است که مراحل بعد از برگ تشخیص از جمله مبانی تشخیص و اعتراض و هیات بدوی بر حکم خود باقی است و اگر مستندات کافی باشد امکان کاهش هم وجود خواهد شد و نباید تصور این باشد که دیگر هیچ اقدامی انجام نخواهد پذیرفت. در حقیقت طبق ابتدای عرائضم ممیز صرفا بخاطر ترس از عدم تامین مالیات توسط ممیز این اقدام را انجام می دهد.

نکته دیگر جریمه قابل توجه آن است . در قوانین فعلی تخلف در پرداخت مالیات طبق تبصره ۲ ماده ۱۹۹ اعمال می گردد.

یعنی :

تبصره ۲ماده ۱۹۹ـ هرگاه مکلف به کسر مالیات شخص حقوقی ‌غیردولتی باشد مدیر یا مدیران مربوط نیز علاوه بر مسئولیت‌ تضامنی نسبت به پرداخت  مالیات و جرایم  متعلق به حبس تأدیبی ‌از سه ماه تا دو سال محکوم خواهند شد. این حکم شامل مدیر یا مدیران اشخاص حقوقی که برای پرداخت مالیات‌های مذکور در فوق به سازمان امور مالیاتی کشور تأمین سپرده‌اند نخواهد بود.

حتما بخوانید  فیلم 3 ساعته همایش مالیاتی و معافیتهای آن

حال اینکه در قوانین جدید جرائم مربوط به ماده ۱۶۱ اینطور عنوان می شود:

در صورت تخلف علاوه بر پرداخت مطالبات مذکور، مشمول مجازات حبس تعزیری درجه شش ۱ نیز

به نام خداوند بخشنده مهربان

همه مد

لینک دانلود مقاله هزینه یابی سفارشات در کارگاههای تولیدی

 

 

صاحبان دفاتر درامد وهزینه بارعایت ۱۲نکته  طعم واقعی ردنشدن دفاتر را بچشید!!  

۱به هیچ وجه برگه های دفاتر جدانگرددباید کامل وشامل همه برگه ها باشد..

۲٫همه ثبتها در دفاتر وارد شود.

۳به هیچ عنوان فعالیت ها در حاشیه ثبت نشود..

۴٫در بین سطرها فعالیتها را ثبت نکنید.

۵مندرجات در دفتر راخراش ندهیدیا محونکنید..  

۶بیش از حد معمول صفحات  را سفید نگذارید..

۷٫دفاتر را در زمان خود تحریر کنید وتاخیر نداشته باشید

۸

پرشین حساب(مرکز رشد بازار حسابداری و مالیاتی ایران)

 

این جمله معروف را شنیده اید: به هر چیزی که بخواهید خواهید رسید، ولی همین الان صدها نفر حاضرند قسم بخورند که خواسته اند ولی نشده است، هم ایمان دارند هم اعتماد به نفس و هم انگیزه. منظور از صدها نفر در این مقاله حسابدارانی هستند که هنوز دنبال حلقه گم شده خود هستند و با تمام پتانسیل و انرژی خود موفق نمی شوند. من در این مقاله به این افراد اثبات می کنم حتی با پاسخ های زیر هنوز اشتباهاتی را مرتکب می شوند که آهن ربای بازار کار در مقابل آنها عمل نمی کند و دچار حالت سردر گمی می شوند!

هدف دارید؟ بله

مطالعه چطور؟ بله

علاقه و انگیزه ؟ به اندازه کافی دارم

همایش و کلاس آموزشی؟ به اندازه پولم رفته ام

مشاوره ؟ شده ام

کسی شما را تایید می کند؟ بله معرف من آقای …..که در …..مشغول است

کارآموزی ؟ رفته ام

حتما بخوانید  فرم سازی را با حسابسازی اشتباه نگیرید!

و خلاصه اکثر سوالاتی که به ذهن فعالان می رسد و درآخر هم به شما می گویند حسابدار نباید یکنواخت باشد بلکه دائم باید جای خود را عوض کند حالا هم به دنبال اون جای دیگر هستیم. متاسفانه فارغ التحصیلان رشته حسابداری انتظارات کاملا بی ربطی دارند و فقط با حس کردن نیاز به حسابدار برای تمامی مشاغل گمان می کنند با صرف فعل خواستن و هدف بهترین حسابدار شدن به موفقیت چشمگیر می رسند. تازه هر چه جلوتر می روید ناامیدتر می شوید.علت اصلی این است که خودتان هم متوجه جوگیر شدن خود نشده اید. فکر می کنید هر فردی که نیاز به حسابدار دارد معطل حضور شماست و بدتر اینکه باید بیاید و به شما تماس بگیرد. خیر وضعیت نیاز به یک حسابدار فقط بخاطر افزایش مشاغل است وگرنه با وجود تکنولوژی هنوز معیار کارفرمایان تغییری نکرده است. دوست عزیزی که فکر می کنید مشکلات جامعه و پارتی و سرمایه کافی، مشکلات خانوادگی و حوصله کم و اعصاب خورد باعث شده به خواسته خود نرسید باید حداقل ده اشتباه زیر را ابتدا پیدا کنید و سپس از چرخه عملکرد خود خارج کنید! اشتباه شماره۱ عدم شناخت کافی به مفاهیم حسابداری که ظاهر تئوری دارند : اصول پذیرفته شده، مفروضات حسابداری، مدل های حسابداری هنوز وقتی از برخی از حسابداران می پرسیم اصل بهای تمام شده را می دانید؟ می گوید من صنعتی کار نکردم درصورتی که هیچ ارتباطی ندارد این یک اصل است . اصل تطابق هزینه با درآمد چیست؟ نمی داند یک سری جواب سطحی می دهد. حال اگر فردی این اصول و مفروضات را نداند نمی تواند در طراحی و پیاده سازی  سیستم مالی یک فروشگاه هم موفق عمل کند چه برسد به شرکت یا موسسه! اشتباه شماره۲ عدم انتخاب صحیح محیط در دوره کارآموزی اشتباه بعدی اینجاست وقتی دوره کارآموزی را می پرسیم می گوید فقط بیگاری است کار یاد نمی دهند و وقتی می پرسیم چه مدتی حضور داشتید؟ می گوید دیدم اینطوری است بیرون زدم . یعنی نیومده رفتن اشتباه شماره۳ عدم مطالعه استاندارد های عمومی مانند ۱ و اختصاصی با توجه به گرایش خاص اشتباه دوری از استاندارد هم که شده مد روز . کتابی نامفهوم که فقط بزرگان می توانند از آن استفاده کنند . حالا وقتی می پرسیم طبق استاندارد دارایی ثابت باید اینطور عمل کنید پاسخ سخت و مشکل می شود. اشتباه شماره۴ عدم تمایل به ورود به حسابداری مالیاتی و ماندن در حسابداری مالی حسابداری مالیاتی خلاصه شده به انجام یک سری فرآیند عمومی مانند اظهارنامه ارزش افزوده، گزارش ۳ ماهه و اظهارنامه مالیاتی ولی خیلی دقت نمی شود که چگونه ثبت اسناد حسابداری باید طبق قوانین مهم مالیاتی باشد مانند رعایت قرائن ماده ۱۵۲ ، ذخایر و اجرای قانون پولشویی و … اشتباه شماره۵ عدم برقراری ارتباط دوستانه کاری با مدیران مالی بسیاری از حسابداران ارتباط با مدیرمالی را کنار گذاشته اند و تصور آنها یک رئیس بداخلاق که فقط بیگاری می کشد و دلش نمی آید اطلاعات خود را فاش کند. حالا تا بحال فکر کرده اید اگر شما خیال مدیر مالی را راحت کنید چقدر دیدش در مورد ارجاع دیگر کارها به شما عوض می شود.؟ شما هم جای او بودید برای اعتبار خودتان نگران می شدید. پس باید خیالش را راحت کنید تا ضمن کسب تجربه ارتباط قوی تری هم برقرار کنید! اشتباه شماره۶ عدم تمایل به کار اجرایی و علاقه به پشت میزی حسابداری که از بردن نامه  ودیگر کارها به اداره دارایی و مکاتبه با اداره کار و بیمه شانه خالی می کند و فکر می کند با حضوردر مجموعه کارش را از دست نمی دهد صرفا یک علاقمند به پشت میز بودن است نه مشاغل حسابداری . تا بحال یکبار هم در اتاق ممیز جلوی بقیه مردم سرخ و سفید نشده است . اشتباه شماره۷ گمراه شدن هدف با پیشنهاد حقوق بالا نسبت به بقیه گزینه ها این اشتباه هم مثل آب بر روی آتش ریختن است. شما در حال توضیح دادن مشکلات هستید یک پیشنهاد میلیونی که می شنود بدون خداحافظی جلسه را ترک می کند لااقل صبر نمی کند که اول یک پرس و جو و تحقیق انجام شود. اشتباه شماره۸ عدم جمع آوری سوابق بیمه ای در رزومه بیمه خود را باید پیگیری کنید این شماره بیمه و تعداد ماهه ها و سالها بهترین گزینه برای تایید زحمات شماست اشتباه شماره

سلام به شما دوست خوبم

همانطوری که میدانید نرخ مالیات بر ارزش افزوده هر ساله از طرف سازمان مالیات بر ارزش افزوده اعلام میشودو نکته مهم تر اینکه سهم مالیات از سهم عوارض شهرداری جدا می گردد. در چند سال قبل این نرخ در دو بخش مالیات و عوارض برابر بود ولی در چند سال اخیر تفاوت زیادی پیدا کرده است. بیشترین سهم به مالیات و کمترین سهم به عوارض تعلق می گیرد. مثلا وقتی نرخ ۹ درصد اعلام می گردد ۶۰ درصد آن مربوط به مالیات و تنها ۳۰ درصد آن به عوارض تعلق می گیرد. پس اگر نرخ را درصد بنتدی کنید به راحتی سهم بندی مشخص خواهد شد.

این شیوه به راحتی می تواند در آنالیز محاسبات به شما کمک کند. اگر شما بخواهید بصورت مقایسه ای عمل کنید با روش درصد گیری خیلی دقیق عملیات را کنترل می کنید. فرضاً شما الان می خواهید اظهارنامه ۳ ماهه ارزش افزوده خود را با گزارش صورت معاملات فصلی ۳ ماهه خود کنترل کنید یکبار مبلغ را در نرخ ضرب می کنید و در مراحل بعدی به تفکیک عمل می کنید. فرض کنید مبلغ شما ۱۰۰است.نرخ ۹ درصد ، مبلغ مالیات و عوارض می شود ۹ . حالا اگر بخواهیدسهم را مشخص کنید باید یکبار ۱۰۰در ۶ و باردیگر ۱۰۰ در ۳ درصد هم ضرب شود. اگر بخواهید مبلغ مالیات و وعارض را با دیگر سامانه مثلا ۱۶۹ کنترل کنید کافی است درصد مالیات و عوارض را درصد گیری کنید.

حتما بخوانید  معیارهای مالیات بر ارزش افزوده چیست؟

هر سال نرخ تفکیکی را بر کل مالیات و عوارض تقسیم کنید تا سهم مشخص شود مثلا ۶درصد کل است حالا ۳٫۶ تقسیم بر ۶ می شود ۶۰ یعنی ۶۰ درصد نرخ مالیات و عوارض آن سال سهم مالیات خواهد بود.

نکته ای که لازم است به حسابداران و علاقمندان حسابداری عرض کنم ، دقت در نحوه محاسبه مالیات و عوارض است . یکی از روشهای جمع آوری اطلاعات برای درج در اظهارنامه ۳ ماهه و نرم افزار های آنلاین و آفلاین ، که در بخش های قبلی اشاره شده ، ثبت اولیه کلیه داده ها در اکسل و کنترل محاسبات آن است . شما با استفاده از فرمول گذاری در جدول اکسل به راحتی می توانید مبالغ را وارد آن کرده و محاسبه مالیات و عوارض را به این نرم افزار کاربردی بسپارید.در خیلی از مواقع نحوه گزارش دهی اکسل خیلی راحتتر و ساده تر از نر مافزار حسابداری خواهد بود.

چیدمان  جدول می تواند در گزارشگیری شما بسیار مهم باشد. من در این قسمت نحوه چیدمان و فرمول گذاری را برای شما بیان می کنم .  بعد از برگرداندن جدول از چپ به راست می توانید به این صورت جدول مورد نظر را کامل کنید .

ردیف

مبلغ خرید/فروش

تخفیفات

مبلغ خرید یا فروش پس از تخفیف

نرخ مالیات بر ارزش افزوده

سهم  مالیات

سهم  عوارض

جمع مبلغ با ارزش افزوده

نحوه فرمول گذاری خیلی مهمتر از ورود اطلاعات است ، چون شما باید از انتقال فرمول به همه ردیف ها اطمینان حاصل کنید. بعد از کسر تخفیف از مبلغ فاکتور می توانید طبق فرمول عدد بدست آمده را در ۶ % ضرب کنید تا مبلغ کلی مالیات را نشان دهد .

حتما بخوانید  ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل زمستان تا 31 فروردین

برای محاسبه و تفکیک مالیات و عوارض نیز از این روش استفاده کنید : فرض کنید مبلغ فاکتور فروش شما پس از کسر تخفیف ۱۲۰,۰۰۰ ریال است . ۱۲۰,۰۰۰ ضرب در ۶درصد ۷۲۰۰ ریال مالیات است . شما می توانید با ضرب ۷۲۰۰ در ۶۰ درصد عدد مالیات را به راحتی محاسبه کنید ، و برای محاسبه عوارض همین عدد را در ۴۰در صد ضرب کنید . این روش بیشتر در بین حسابداران مرسوم است و آنها از این روش به راحتی جدول های اکسل به کار می برند.

نکتهانوشتن پروپزال قوی در خارج ار کشور ادامه تحصیل بدهید!

 

نوشتن پروپزال را جدی بگیرید!

دوست دارید در یک دانشگاه در خارج از کشور ادامه تحصیل بدهید؟؟؟؟؟

دوست دارید هنگام مصاحبه دکترا موفقیت اذان شما شود؟؟

دوستان گلم سلام

اگر در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا هستید به واژه پروپزال اشنایی دارید.به معنای خیلی ساده پروپزال به معنای طرح پیشنهادی پایان نامه است وبه معرفی موضوع می پردازد.

دانستن این نکته خیلی با اهمیت است که اگر شما یک پروپزال یا طرح تحقیق قوی داشته باشید میتوانید برای دانشگاههای خارج از کشور ارسال کرده وراه ورود به  دانشگاه را برای خودهموار کنیم وهمچنین بانوشتن یک پروپزال و پایان نامه  قوی هنگام مصاحبه دکتراموفقیت راحتمی کنید.

امروز قصد داریم ریزه کاریهای نوشتن یک پروپزال را گوشزد کنیم:

۲۲نکته برجسته وطلایی پروپزال نویسی:

        حجم پروپوزال می بایست حدود ۴ صفحه و بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کلمه باشد.

فقظ منابعی را ذکر کنید که در نوشتن پروپزال از ان استفاده کرده اید

حتما حتما موضوعتان نووجدید باشد به هیج وجه تکراری نباشد

عنوان پروپزالتان نباید به صورت گنگ ومبهم باشدنباید بیشتر از ۲۰ لغت باشد.مثلا اثر نوسانات قیمت سهام  برسود شرکت

  ترتیب عنوانهای طرح حتما باید رعایت شود.یعنی در ابتداموضوع بعد اهمیت ان بعداز ان ادبیات وغیره..

       نوع تحقیق را حتما مشخص کنید که از کدام نوع است بنیادی یا توسعه ای یا کاربردی مثلا در رشته حسابدای به توسعه این رشته کمک میکند یا نواوری جدیدی به رشته اضافه میکند یاباتحقیق روی این موضوع در شرکتها به مرحله عمل میرسد    

اسمهای خاص مانند نام انسانها یا مکانها در صورتی که در عنوان رساله آمده باشد ضرورتاً جزو کلید واژه ها قرار می گیرد.

فرضیات یا پرسشها باید در راستای اهداف تبیین شود.

پیشینه باید بر اساس تقدم و تاخر زمانی تنظیم شود.یعنی به ترتیب نکاتی که در تحقیق اورده ایم منابع راهم به همان ترتیب       استفاده بیان کنیم.

  پروپوزال را با موضوع شروع نکنید

منابع اصلی و مآخذ معتبر بدین ترتیب و به صورت الفبایی ذکر شود.

نوشتن عنوان پایان نامه به دو زبان فارسی و انگلیسی الزامی است.

نوشتن عنوان عربی با صلاحدید استاد راهنما و شورای تحصیلات تکمیلی گروه خواهد بود

متغیرهای یک تحقیق بسیار مهم است و در واقع هسته اصلی یک تحقیق به شمار می رود.متغیرها کمی یا کیفی است مثلا بررسی تقلب یک متغیر کیفی است وبررسی میزان سود یک متغیر کمی است

در ثبت متغیرهای کیفی فقط دو مقیاس رتبه‌ای و اسمی مورد استفاده قرار می گیرند.

سوالات تحقیقی شما باید واضح، منطقی و مبتنی بر یافته های حاصل از مرور منابع باش

از شاخ وبرگ دادن به موضوع تحقیق خودداری کنید

   کلمات وواژه های تکراری را حذف کنید

  سال و مکان انجام تحقیق حتماً ذکر شود.

      بیان مسئله باید مختصر و دقیق (حداکثر ۱ صفحه) و با ذکر منابع نوش

میثم حاجی محمدی کارشناس  مالیاتی 

یکی از مشکلاتی که شاغلین حسابداری در بازار کا با آن روبرو هستند عدم اطلاعات کافی درباره قوانین کاربردی مالیاتی و بطور کلی مطالعه کتاب قانون مالیاتهای مستقیم می باشد. این دور بودن باعث می شود فاصله با حسابداری مالیاتی دور تر شود.تا چند سال پیش خیلی مهم نبود که یک حسابدار چقدر اطلاعات از کتاب قوانین مالیاتی داشته باشد ولی با راه اندازی طرح جامع مالیاتی و سامانه های عملیاتی ، بروزرسانی با مطالعه مواد قانونی می بایست در دستور کار حسابداران قرار بگیرد.

شاید این مطلب  را که باید زودتر برای شما می نوشتم ، چون احساس می کنم خیلی به درد کسانی که دوست دارند قانونی کارها را انجام بدهند ، می خورد . شعار من همین است : اول یادگیری بعد تمرین.شاید شما درطول دوران تحصیل خیلی با این موضوع برخورد داشته باشید که برای یادگیری و جا افتادن درس باید تمرین زیادی داشته باشید . اما اینجا تفاوت دارد و کاملا” بر عکس است .

حتما بخوانید  اولین کلوپ مالیاتی در ایران

به عنوان مثال بیشتر موادی که تکرار شده اند و شما هم زیاد شنیده اید باعث شده تلاش خود را برای یادگیری آن بیشتر کنید. مانند ماده ۱۶۹ مکرر که وقتی اسم آن به گوش می رسد به دنبال آن تکلیف صورت معاملات فصلی( خرید و فروش فصلی ) تداعی می گردد. پس یکی از راه های تمرین کردن تکرار است . شما با تکرار مداوم می توانید برای بیشتر مواد قانونی مسلط شوید. یکی از ابتکارات جالب ما که در کلاس صفر تا صد مالیات اجرا می شود ساخت کلمات کلیدی است. طبق گروه بندی افراد کلاس هر فرد موظف به تهیه کلماتی از مواد است که ضمن مرتبط بودن امکان یادآوری را بوجود آورد مثلاً

ماده ۱۶۹= گزارشات فصلی

ماده ۵۴= مالیات اجاره

ماده ۱۵۲= قرائن مالیاتی

ماده ۱۳۱= درصد مالیات اشخاص حقیقی

شما هم می توانید انفرادی این تمرین را انجام دهید و در پایان با فایل جامع کلمات کلیدی که انتهای این مطلب قرار گرفته است مقایسه کنید. پیشنهاد میکنم قبل از بازکردن فایل خودتان اقدام به جمع آوری کلمات کنید.

شما برای استفاده کاربردی از کتاب قانون مالیاتهای مستقیم باید خیلی خوب آن را یاد بگیرید و سپس با نحوه اجرای قوانین در اجرای کارهایتان تمرین کنید تا به همه مواد قانونی تسلط پیدا کنید.

سبک خواندن و مطالعه این کتاب با کتابهای آموزشی و درسی یا دیگر کتابها تفاوت خاصی دارد. به این صورت که اگر شما قصد مطالعه این کتاب را همانند کتاب حسابداری مالیاتی که جنبه آموزشی دارد ، کاملا” گیج می شوید. این سوالی است که هم خودم داشتم و هم اکثر دانشجویان این رشته با آن برخورد دارند.

حتما بخوانید  چقدر فکر می کنید اطلاعات شما کاربردی و به روز است؟

ولی اگر روش مطالعه را پیدا کنید ، خواندن این کتاب برای شما  جذاب شده و می توانید به خوبی از مطالب آن استفاده لازم را ببرید. این نکته شامل دانشجویان و عزیزانی می شود که شاید به تازگی وارد بازار کار رشته حسابداری شده و یا شاید برخورد جدی با کتاب قانون مالیاتهای مستقیم نداشته باشند:

یادگیری و تسلط بر کتاب قانون مالیاتهای مستقیم جزء لاینفک شغل حسابداری است و همه حسابداران موظف به نحوه اجرای مواد قانونی مرتبط در ثبت و تنظیم اسناد حسابداری می باشند.

 

به نظر من حسابداری که  آشنایی نسبی به این منبع قانونی نداشته باشد ، زیاد با اپراتوری حسابداری فاصله ای ندارد . اگر قادر به اجرای بخشنامه ها و آیین نامه ها نیست حداقل  باید از نحوه متن قانونی مطلع و آگاه باشد.

بعد از همه این صحبتها ، لازم است عرض کنم که بهترین و حرفه ای ترین حسابدار ها هم نمی توانند کل مواد قانونی این کتاب را حفظ کنند و اگر هم این کار را بکنند ، نمی توانند از آنها بصورت کاربردی استفاده کنند. شما باید فقط به این کتاب مسلط باشید ، بهترین راه رسیدن به این موفقیت رعایت کردن و توجه کردن به چند مورد زیر است :

از کلیات به جزئیات برسید .

ارتباط بین مواد قانونی را پیدا کنید.

از سایت سازمان امور مالیاتی به آدرس       www.intamedia.irکمک بگیرید .

یک دفترچه یاداشت در کنار خود برای لیست کردن مواد قانونی اختصاص دهید.

برای پیداکردن مواد قانونی آدرسی به سبک خودتان پیداکنید.

از نرم افزارهای قانون مالیاتهای مستقیم استفاده کنید.

از خلاصه نویسی کتاب پرهیز کنید.

ساعات مشخصی را در روز یا هفته به مطالعه کتاب قانون مالیاتها اختصاص دهید.

حتما بخوانید  نکته مهم برای کسانی که عدم فعالیت دارند

امید است با یادگیری بخشهای این کتاب و پیداکردن ارتباط بین آنها به جذابیتهای این منبع کاربردی پی ببرید.

آرزوی موفقیت و پیروزی برای همه شما کاربران محترم را از خداوند متعال خواستارم .

اگر ایده و یا پیشنهادی در خصوص نحوه یادگیری قوانین مالیاتی به ذهن شما می رسد حتما برای ما ارسال کنید.

دریافت فایل کلمات کلیدی قانون مالیاتهای مستقیم (رایگان )

ته شود

پروپزال رانه  زیاد کوتاه نه بلند بنویسید حد تعادل را رعایت کنید.

حتما بخوانید  حسابرسی مالی + کنترل اجرای قوانین = حسابرسی مالیاتی

            پروپزال باید منطقی نوشته شود

 

 

  معصومه سلیمی کارشناس ارشد پرشین حساب

حتما بخوانید  صورتهای مالی را چگونه تجزیه و تحلیل می کنید!

چرخه مواداولیه در حسابداری تولیدی!!!!

اجرای حسابداری صنعتی به سبک پیتزا فروشی ها

اطلاعات خود را محک بزنید (ویژه صنعتی ها)

نمونه سوالات آزمون صفر تا صد مالیات-دانشگاه صنعتی شریف

گردش مواد در حسابداری صنعتی چگونه است؟

دانلود رایگان آموزش حسابداری صنعتی

به نام خداوند بخشنده مهربان

سلام میکنم به همه دوستان عزیز که تا به امروز دنبال کننده مطالب کاربردی سایت پرشین حساب هستند و همیشه و در هر زمان حامی سایت بوده اند

در این مبحث به موضوع حساس و مهم نقطه سربه سر در خط تولید شرکتهای تولیدی میرسیم، خیلی از مدیران برای تصمیم گیری در مورد میزان تولید، قیمت فروش و حتی خطوط تولید محصولاتشون نیازمند اطلاعات دقیقی از خط تولید هستند که یکی از این موضوعات مهم ماجرای نقطه سربه سر کالای ساخته شده است.

در این مقاله آموزشی سعی کردم مبحث نقطه سربه سر با یک مثال ساده تجزیه و تحل

1 نظر

  1. BreannaBreanna:

    Definitely believe that which you said. Your favorite reason appeared to be on the internet the easiest thing to be aware of. I say to you, I certainly get annoyed while people think about worries that they plainly don't know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side-effects , people can take a signal. Will probably be back to get more. Thanks


Addurl.nu
Web Analytics <meta property="og:title" content="موسسه حسابداری و حسابرسی دیاکو"> <meta property="og:description" content="موسسه دیاکو در راستای کمک به شرکتها در جهت تحقق اهداف تشکیل و رسالت خود را تا امروز به نحو مطلوب ادا نموده است و خدمات مالی و حسابداری را با هدف ارتقاء کیفیت خدمات مالی و جلب رضایت مشتریان ارائه می‌کند. "> <meta property="og:site_name" content="Iran StopSpam"> <meta property="og:image" content="http://stopspam.ir/styles/img/ss.png" />