Quantcast

مالیات بر ارزش افزوده

مطابق ماده 3 قانون مالیات برارزش افزوده مصوب سال 1387 ارزش افزوده عبارت است از تفاوت بین ارزش کالاها و خدمات عرضه شده با ارزش کالا و خدمات خریداری یا تحصیل شده در یک دوره معین می باشد.
برای مثال در تهیه نان ابتدا گندم خریداری شده مثلا به مبلغ 10 تومان ولی در نهایت پس از تولید و فرآوری آن، گندم تبدیل به نان می شود که به مبلغ 100 تومان فروخته می شود. مبلغ 90 تومان اختلاف حاصل ارزش افزوده محسوب می شود و مالیات بر ارزش افزوده از روی همین قسمت افزوده شده دریافت می شود.
برای پرداخت مالیات برارزش افزوده می بایست به صورت جداگانه در دارایی ثبت نام کرد یعنی به صرف تشکیل پرونده دارایی نمی توان مالیات برارزش افزوده را پرداخت کرد بلکه باید در حوزه مالیاتی در قسمت مالیات برارزش افزوده ثبت نام کرده و مالیات آن را پرداخت کرد.
جهت ثبت نام و پرداخت مالیات برارزش افزوده و مشاوره آن با موسسه تماس حاصل نمائید.

 

موسسه حسابداری و حسابرسی دیاکو

تلفن :86025934-021

همراه : 09127947596

 

ایمیل : diakoacc@gmail.com

 


Addurl.nu
Web Analytics <meta property="og:title" content="موسسه حسابداری و حسابرسی دیاکو"> <meta property="og:description" content="موسسه دیاکو در راستای کمک به شرکتها در جهت تحقق اهداف تشکیل و رسالت خود را تا امروز به نحو مطلوب ادا نموده است و خدمات مالی و حسابداری را با هدف ارتقاء کیفیت خدمات مالی و جلب رضایت مشتریان ارائه می‌کند. "> <meta property="og:site_name" content="Iran StopSpam"> <meta property="og:image" content="http://stopspam.ir/styles/img/ss.png" />